Používá technologii služby Blogger.

Diář Life Designer + Sleva!


Přesto, že už je duben, mám tu pro vás recenzi na diář Life Designer, se kterým mám možnost pracovat asi od začátku března. A protože mě organizace a plánování času baví a opravdu mám ráda různé diáře a sešitky, byla jsem ráda, když mě oslovila jedna z tvůrkyň tohoto skvělého (nejen) diáře. K diáři totiž patří taky zajímavý Průvodce na cestě za svou vizí, který mě hned zaujal hlavně praktickými cvičeními a radami, které vám můžou hodně pomoct a navést vás na tu správnou cestu.

Dnes se chci, ale věnovat hlavně diáři. Pokud jde o obal je opravdu krásný. Na výběr máte ze dvou barev – modrá a fialová, jak vidíte, tu jsem si vybrala já. Na omak je hladký a příjemný. Co se týče velikosti, je to A5, což znamená, že to není úplně nejlepší rozměr do kabelky, ale mě osobně to vůbec nevadí, protože já diář moc venku nepotřebuju.

Diář má kromě dvou různých barev, taky dvě verze, ze kterých si můžete vybrat. Buď Busy nebo Lite. Liší se od sebe tím, že verze Lite nemá týdenní rozdělení. Busy ho má a proto jsem si vybrala tuto verzi. Rozdělení týdnů by mi totiž docela chybělo. Na co, ale chci upozornit, tak je disková vazba, díky které si můžete pohodlně s diářem vyhrát a upravit si ho podle svých představ. Různě listy vyndat, přidat a mít tak v diáři třeba jen aktuální měsíc, nebo listy různě přesunout, kam chcete.

Na úvod najdete v diáři text od autorek, kde najdete tipy na plánování času i jak pracovat se samotným diářem. Sama se k těmto tipům často vracím, abych si je připomněla. Dále co mě hodně zaujalo, tak je prostor pro moji pětiletou vizi a taky na rok 2018. Můžete se hezky rozepsat o tom, jak si představujete svůj život, jak v tomto roce, tak v příštích pěti letech. Co chcete změnit, co se chcete naučit a čeho chcete dosáhnout. Je to super motivace, ke které je dobrý se vracet, kdykoli to chcete vzdát. Na dalších stránkách najdete taky roční kalendář, jak na rok 2018, tak na rok 2019 + ještě rozdělení měsíců ve sloupcích.

A teď už jsme u samotných měsíců. Každý měsíc vypadá stejně, takže vám diář ukážu třeba právě na březnu, kdy jsem diář dostala. Před každý měsícem vás čeká stránka s různými otázkami, abyste si ujasnili, co od nového měsíce očekáváte, na co se těšíte, co se chystáte dělat, kdo má narozeniny, apod…Dále je super dvoustránkový a můj oblíbený, jak říkám „okýnkový“ plánovač. Používám ho nejradši a nejlíp se mi do něj plánují úkoly ohledně blogu a tak vůbec, ty nejdůležitější věci, co potřebuju za celý měsíc udělat a stihnout. A navíc vedle najdete ještě přehledně vypsané svátky.

A potom už vás čeká prostor na poznámky a stránka, kam si můžete vypsat vše, co potřebujete zařídit v daném měsíci.

Konečně už je tu týdenní rozdělení celého měsíce. První nebo poslední týden v měsíci najdete nějaký motivační citát, který mi vždycky zvedne náladu. Většinou hlavně proto, jak mi vždycky sedne s tím, jak se zrovna cítím. Já prostě miluju citáty ;-). Co nejvíce oceňuji u týdenního rozdělení, je možnost vypsat si své týdenní cíle, určit si úkoly na každý den a potom si je postupně odškrtávat nebo si hlídat nové návyky a odškrtávat dny, kdy jsem splnila. Taky si můžete vždy na den psát různé události – např. kdo má narozeniny, dovolenou, apod…Nakonec měsíce je fajn využít vyhodnocení měsíce, abyste si tak uvědomili, co se vám za ten měsíc povedlo a co už tolik ne a proč, z čeho máte radost, v čem se chcete příští měsíc zlepšit a spoustu dalšího. Je to skvělá motivace, protože si zaprvé, uvědomíte, kolik jste toho minulý měsíc zvládly a můžete tak ze sebe mít lepší pocit a zadruhé, uvidíte, kde se ještě potřebujete zlepšit a na co se příští měsíc zaměřit. A to je tedy celý měsíc.A po vyhodnocení posledního měsíce roku, přichází taky vyhodnocení a shrnutí celého roku. To je podle mě jedna z nejdůležitějších částí, stejně jako vyhodnocení měsíce. Uvidíte, tak co se ve vašem životě změnilo (k lepšímu), co jste se naučili, v čem jste se zlepšili, ale taky co se úplně nepovedlo, co jste letos třeba nestihli a chcete to dohnat v příštím roce, ale hlavně (to je pro mě nejdůležitější), jaké sny jsem si splnila a jak chci pokračovat v příštím roce.No a tím by diář vlastně mohl skončit, ale ještě nekončí, protože v něm najdete ještě spoustu dalších stránek a pomůcek. Chci jen upozornit na to, že diář je úzce propojený s průvodcem, o kterém jsem na začátku psala a na který samozřejmě napíšu taky samostatnou recenzi. Ale už teď můžu říct, že je to opravdu skvělý pomocník na cestě za mými sny a i když nejde si ho projít rychle, protože témat je tam opravdu hodně, už teď mi pomohl více si ujasnit směr a co chci v životě dělat. 

Pokud vás zajímá, jaké další stránky ještě najdete v diáři, koukněte na následující fotky. Všechny tyto strany si můžete různě přesunovat v diáři a přiřazovat k různých měsícům, jak se vám to hodí.
Ještě se mi moc líbí tyhle záložky, kterými si můžete různé části diáře oddělit.
Moje pocity ohledně diáře jsou takové, že je to skvělý průvodce celým rokem a výbornou pomůckou, když potřebujete vedení tím správným směrem. Každý má své sny, ale někdy je těžší najít ty správné kroky, proto je fajn mít po ruce takového pomocníka, který vás navede, bude vás každý den motivovat a nedá prostor vašim výmluvám.

Pokud vás diář zaujal a máte pocit, že by vám mohl pomoci a chtěli byste ho i s průvodcem na cestě za svou vizí mít vždy po ruce, můžete využít slevu 10%, kterou pro vás mám. Stačí zadat při objednávce slevový kód – SABCA2018 a dostanete 10% slevu. Sleva platí taky na všechny ostatní produkty, které v eshopu najdete. Stačí kliknout sem a dostanete se na eshop, kde si můžete vybrat to pravé pro vás. A k diáři navíc dostanete ještě poukaz na 15 listů dle výběru zdarma. Podle mě je to skvělá příležitost si konečně začít plnit své sny, hned teď.

Zatím se mějte se krásně,

Sabča

2 komentáře

  1. Wow, tak ten vypadá super :) Díky za tip. Na 2018 mám malý, ale na příští rok bych chtěla nějaký větší.

    OdpovědětVymazat
  2. Krásný diář, který má navíc přidanou hodnotu. Super nápad a inspirace, hrozně se mi líbí celý koncept a taky, to, že lze diář upravit dle libosti, vyndávat nebo přidat strany a podobně :)

    http://porphyria-life.blog.cz/

    OdpovědětVymazat