Používá technologii služby Blogger.

Recenze: Sama sobě šéfem aneb Jak začít podnikatTuhle knížku jsem si chtěla přečíst docela dlouho a jsem ráda, že jsem se konečně dočkala. Byla jsem na ni hodně zvědavá, protože ten název zní slibně! A jaká tedy knížka je ve skutečnosti? Přečetla jsem ji opravdu rychle, protože se čte úplně sama. Je opravdu jasně a čtivě napsaná, což oceňuji. Musím říct, že mě z více důvodů mile překvapila.

Začnu tím hlavním a to jsou informace. Autorka opravdu nic „neokecávala“, vše napsala a vysvětlila jasně a výstižně. Taky mě hodně mile překvapilo, že autorka je realistka a neslibuje nám zbohatnutí přes noc, jen tím že se rozhodneme podnikat a začneme dělat, co nás baví. Protože i když by to bylo o dost jednodušší, tak to tak bohužel nefunguje a jen dělat co nás baví, prostě nestačí. Podnikání je dřina a většinou o hodně větší než zaměstnání. A spousta lidí na to přišla dost špatným způsobem, protože na to nebyli připravení, protože uvěřili většině takových motivačních knih, které nám slibují často úplně nereálné věci. V této knize to tak není, takže mě to potěšilo. 


Alexandra píše upřímně, co vše podnikání obnáší, co všechno je potřeba zvážit, zařídit, udělat i promyslet, abyste se mohli pořádně rozhodnout, jestli do toho vážně chcete jít. A jestli ano, tak jak posoudit, že je váš nápad životaschopný a má potenciál dále růst. Hlavně se ale dozvíte, jak ten svůj podnikatelský nápad vůbec objevit a proč a jak si vytvořit podnikatelský plán, na který často lidé zapomínají nebo si myslí, že ho nepotřebují a přitom je jednou z nejdůležitějších částí podnikání.

Dále se můžete dozvědět jak vaše podnikání na začátku financovat, jak se propagovat, jak vytvořit silnou značku, apod… Také se dozvíte, jaké jsou rozdíly mezi „živnosťákem“ a s.r.o., abyste se opět mohli rozhodnout, která varianta je pro vás ta pravá. Tohle všechno a ještě mnohem víc jsou důležité věci, které je potřeba opravdu pořádně promyslet, ještě než se do toho pustíte. Na celý obsah se koukněte sem >>>

Celkově se mi kniha vážně líbila, je to takový ucelený průvodce a hlavně praktický pomocník na to, jak být sama sobě šéfem a na nic nezapomenout. S touhle knihou vám nic neuteče ;-). Na knížku se můžete podívat zde >>>

 Kdo je Alexandra John

PS: Na knihu navazuje stejnojmenný online kurz, a který bude ještě více praktický a povede vás krok za krokem i s pracovními listy za rozjezdem vašeho úspěšného podnikání. O tom se, ale dozvíte více zase příště, možná na něj během pár dní najdete odkaz v postranním panelu ;-).

Pokud se rozhodnete si knížku pořídit, ať se vám líbí a přinese vám co nejvíc!

Mějte se krásně,

Sabča ♥

1 komentář