Používá technologii služby Blogger.

Můj názor na minimalismusTohle je téma, na které teď narazíte na každém rohu. O minimalismu bylo napsáno a pořád se píše strašně moc článků i knih. Jednoduše jde o to mít prostě co nejméně věcí, a hlavně takových které opravdu využíváte a potřebujete. I přesto, že o minimalismu už jste určitě četli spoustukrát a možná jste ho i začlenili do svého života, řekla jsem si, že i já Vám na něj napíšu svůj názor, jak to s ním mám já.Ne, že bych byla úplně minimalistka, ale hodně se snažím, probírat svoje věci, ať už je to oblečení nebo cokoli jinýho a to co nepotřebuji, poslat dál. Je pravda, že nejlíp mi to jde právě v tom oblečení a hodně mě baví probírat si ho a dávat pryč kousky, které už nechci nebo jsem je dlouho nenosila a vím, že ani nebudu. Mám pak dobrý pocit, že mám ve skříni opravdu jen to, co nosím.

S ostatními věcmi je to trošku horší, zvlášť pokud k nim mám nějaký větší vztah nebo hezkou vzpomínku, ale přesto vím, že už to nepotřebuju. To už mi tak lehce nejde a zase tak dobrý pocit z toho nemám :-). To je ale normální a většinou když už něco takového pryč dám, potom zpětně si uvědomím, že to bylo správně.

Abych měla jen věci, které opravdu potřebuju a využívám, mě mamka vlastně učila celý život, takže to jsme dělali ještě předtím, než se z minimalismu stala taková velká věc a začalo se tomu říkat minimalismus.

Taky se mi líbí, že když člověk začne přemýšlet nad tím, co má doma za věci a snaží se mít jen to, co opravdu potřebuje, docela ušetří (nejen peníze, ale i čas). I když je pravda, že jsem si teď oblíbila nakupování hlavně oblečení ;-), tak si kupuju věci, které vím, že budu nosit a ne jen tak něco. O tom, ale v dalším článku. Takže pokaždé když jdeme někam nakupovat, nejen oblečení, vždy se snažím přemýšlet, jestli to opravdu budu využívat nebo mi to jen tak někde bude ležet.

Tak jo, můj názor tedy shrnu asi takhle: minimalismus se mi líbí, ale nic by se nemělo přehánět! Myslím si totiž, že někteří to berou až moc vážně. Ale souhlasím s tím, že je důležité mít opravdu jen věci, které klidně i denně využijeme – čím častěji, tím líp. Prostě se mi nelíbí představa, že bych měla plné skříně věcí, na které ani nesáhnu.

A jak to máte s minimalismem vy?

Sabča

Žádné komentáře