Používá technologii služby Blogger.

Think less, live moreNěkdy až moc přemýšlím. Nad sebou, nad ostatními, nad životem, ale taky o maličkostech, jako co si dát k snídani, k obědu i k večeři, co si obléct, když jdu ven, že mi pořád vlasy všude na hlavě stojí a vypadá to blbě, a další a další… Jednou začas je fajn popřemýšlet nad sebou a nad tím jak chci vlastně žít, co chci dělat, atd… Ale někdy to potom může zůstat jen u toho přemýšlení.


Hodně si toho teď všímám u sebe. (Tedy vím to už dlouho, ale někdy mi trvá déle, než to pořádně pochopím. A naštěstí mi s tím moc pomáhá mamka!) Nad vším totiž strašně přemýšlím, ze všech stran to donekonečna analyzuji, vymýšlím, co a jak, ale pak nic neudělám. Tak si tak říkám, jestli není lepší nad vším tak moc nepřemýšlet, ale opravdu naplno žít. Musím se Vám přiznat, že za svých skoro osmnáct let života jsem asi ještě pořádně nežila naplno. Věřím, že s mými osmnáctinami (v říjnu), se to změní, a určitě mám v plánu tomu hodně pomoct. S mojí mamkoumáme totiž hodně plánů a nápadů, a je načase je konečně realizovat!

V tomhle článku bych Vám jen chtěla říct, že se někdy nevyplatí nad vším tak přemýšlet a všechno do detailu plánovat, protože pak jste akorát unavení, a nemáte už žádnou energii na realizaci Vašich plánů. Myšlenky si často dělají, co chtějí a tak je potřeba si je hlídat a nedávat jim tolik prostor, aby Vás zatahovaly do špatných pocitů a vyčerpání, které většinou z myšlenek vzejde. A kolikrát Vám ještě ty Vaše skvělé nápady rozmluví a pak je Vám ještě hůř a jste zase na začátku.

Na tomhle všem se sama teď snažím pracovat a učím se to krok za krokem, a určitě je to hodně důležitá věc, protože mě to přemýšlení někdy opravdu unavuje a je to vlastně zbytečné. Teď se chci více zaměřit na práci na svých snech a nechat myšlenky stranou. Pokud to máte stejně jako já a až moc o všem přemýšlíte, a vyčerpává Vás to, tak je načase se na ty otravný myšlenky vykašlat a začít konat, ať si už konečně začnete plnit své sny!

Mějte se krásně a plňte si sny,
Sabča

Žádné komentáře