Používá technologii služby Blogger.

Jak jsem si zamilovala výrazné rtěnkyJeště minulý rok jsem si samu sebe nedokázala představit s červenou rtěnkou. Natož abych s ní vyšla z domu, někam kde by mě mohl někdo vidět :-). Tento rok jsem si ale řekla, že by to chtělo v mém líčení (nebo spíš skoro nelíčení) udělat nějakou změnu. Nevěděla jsem sice jakou, ale najednou jsem stála před zrcadlem a v ruce jsem držela červenou rtěnku. A když jsem si ji poprvé natřela na rty, musela jsem přiznat, že to vůbec nevypadalo špatně a vůbec jsem se necítila jako klaun (což jsem tak trochu očekávala). Ale jsem moc ráda, že to tak nebylo.


Výrazné rtěnky jsou totiž skvělé právě v tom, že jsou výrazné. Protože i kdybyste se už jinak nelíčili a dali si jen tu rtěnku, úplně by to stačilo a jste upravení. Pokud ale máte trošku z červených odstínů strach a máte pocit, že budete vypadat hrozně zmalovaní, doporučuju vyzkoušet nejdříve nějaké světlejší odstíny jako nude, korálová (mám např. od Alverde) nebo třeba tu, co jsem si teď nedávno koupila od Yves Rocher – Rose Sorbet, která je hezky jemně růžová. A pak můžete postupně zkoušet odstíny tmavší a tmavší.

Já se se rtěnkou prostě cítím skvěle a upraveně. Nejradši mám hlavně matné a s nádechem do oranžova, protože se mi to hodí k vlasům. Takže je asi fajn vybírat si takový odstín, který se Vám bude líbit, ale zároveň se k Vám bude barevně hodit. Určitě jsou různá barevná kolečka, podle kterých si můžete vybrat ten správný odstín nejen rtěnky, ale i očních stínů, apod… Já se podle toho ale nijak neřídím a vybírám prostě podle oka.

Takže moje rada zní: určitě se červených odstínů nebojte, říká se, že červená rtěnka sluší všem a myslím, že je to pravda ;-). A pokud Vám to zatím nejde, prostě zkuste ty světlejší odstíny a uvidíte jak se se rtěnkou na rtech budete cítit. A pokud možno zkuste vybrat dlouhotrvající, nejlépe neslíbatelnou.


A co vy? Taky máte rádi výrazné rtěnky? Nebo zatím hledáte ten správný odstín?

Mějte se hezky,
Sabča

2 komentáře

  1. Ahoj, ja mam rada vsechny druhy rtenek. Kazda se hodi na jinou prilezitost. A co jsem posledni dobou objevila za raritu, tak tuto pruhlednou s pravou kvetinou https://www.decodoma.cz/Pruhledna-rtenka-s-kvetinou.html a barva rtu se meni dle teploty tela. Moc jsem tomu neverila, ale je fakt super. Doporucuji vyzkouset.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, děkuju za tip, určitě kouknu ;-).

      Vymazat